BRC standardi töötas välja Briti Jaekaubanduse konsortsium (British Retail Consortium), mis moodustati juba 1992. aastal. BRC globaalsed standardid tagavad kvaliteedi, ohutuse ja töökriteeriumide standardiseerimise, pakkudes nii kaitset lõppkliendile. Tänapäeval on BRC globaalsetest standarditest saanud oluline nõue juhtivatele tootjatele ja toidutöötlusettevõttele. Ka Eestis on BRC standardid üha populaarsemad.
BRC globaalne toiduohutuse standard on esimene standard, mis vastab GFSI (Global Food Safety Initiative) eesmärgile. Kõige viimane BRC globaalne toiduohutuse standard (väljaanne 7) avaldati 2015. aasta jaanuaris. See tagab auditiprotsessi järjepidevuse ning suurema läbipaistvuse ja jälgitavuse tarneahelas. Samuti julgustab see standardit kasutama väiksemates asutustes, kus protsesse alles välja töötatakse.
Miks valida BRC globaalne toiduohutuse standard?
See toetab parimate praktikate kasutamist
Standardi kasutamine tagab toiduohutuse protsessi kõik aspektid
Lihtne kombineerida teiste sertifikaatidega (nt ISO 9001 ja HACCP)
Suurendab klientide usaldust seoses toote ohutuse ja kvaliteediga
Rahvusvaheliselt tunnustatud standardi olemasolu vähendab topeltauditite vajadust
Rain Forest Alliance-sertifitseerimine
Rain Forest Alliance sertifitseerimine on jätkusuutliku põllumajanduse programm ja märgis. Rain Forest Alliance sertifitseeritud kohv, tee, kakao ja sarapuupähklid on toodetud vastavalt Rain Forest Alliance standardile, mille juhtivateks põhimõteteks on õiglus ja läbipaistvus.
Standard põhineb kahel suunisel: Rain Forest Alliance tegevussuunistel, mis hõlmavad kasvatamise ja saagikorjamise protsessi, ja tarneahelal, mis hõlmab toote teekonda põllumajandusettevõttest poeriiulitele. Rain Forest Alliance-i suunised vaadatakse üle ja täiendatakse iga viie aasta järel.
Iga Rain Forest Alliance-sertifitseeritud toode kasvatatakse vastavalt kindlatele tegevusjuhistele. Tootjaid kontrollitakse regulaarselt sõltumatute audiitorite poolt. Tegevusjuhised põhinevad pideva täiustamise mudelil. Põllumajandustootjad peavad juba tootmise algusest peale täitma rangeid ohutus- ja tootmistingimusi. Nad peavad arvet pidama oma töötajate ja keskkonnameetmete üle. Lisaks sellele on oluline ka toodete teekond farmist tarbijani. Iga teekonna samm registreeritakse portaalis Good Inside Portal. See aitab tagada suurima läbipaistvuse kogu tarneahelas.
Miks valida Rain Forest Alliance sertifitseerimine?
Parem maine ettevõttele
Suurem prtosesside läbipaistvus
Vastutustundlikum ettevõtlus
RSPO – palmiõli sertifitseerimine
Palmiõli on taimne õli, mida saadakse peamiselt aafrika õlipalmist. Seda kasutatakse näiteks toiduainetööstuses, biokütustes ning kosmeetikatööstuses. Suurem osa palmiõli saadakse Malaisiast ja Indoneesiast. Selle tagajärjel on suur osa Borneo ja Sumatra ainulaadsetest troopilistest metsadest ja haruldastest loomaliikidest hävinud.
Et olukorda leevendada, koondas Maailma Looduse Fond (WWF) 2004. aastal eri huvigrupid Säästliku Palmiõli Ümarlauda (RSPO, Roundtable on Sustainable Palm Oil). Ümarlaua ellu kutsumise eesmärk oli muuta palmiõli tootmine jätkusuutlikumaks ning vähendada keskkonnamõju troopilistele metsadele ja ohustatud liikidele. RSPO-sertifitseerimine tähendab tõhusamat jäätmekäitlust, vähenenud pestitsiidide kasutamist, tootmise suuremat läbipaistvust ja tootmist ning vähem kasvuhoonegaase.
Miks valida RSPO sertifitseeritud palmiõli?
Ettevõtte positiivne kuvand
Vastutustundliku tarbijakäitumise edendamine
Juurdepääs turgudele, kus on kasvav nõudlus sertifitseeritud palmiõlile
Pakume BRC globaalne toiduohutuse standardi, Rain Forest Alliance standardi ja RSPO alaseid koolitusi, konsultatsiooni ja auditeerimisteenust. Lisaküsimuste tekkimisel täitke kontaktivorm või helistage numbril + 372 52 84 573.